Вимоги до макетів

Приймаємо в друк файли в форматах:

*.pdf - збережений з налаштуваннями Press Quality (Поліграфічна якість);
*.tiff - зі злитими шарами;
*.ai, *.eps;
*.jpg - не найкращий варіант, але у деяких випадках можливо;

Загальновизнаним стандартом для підготовки макетів друкованої продукції є використання пакету програмних продуктів компанії Adobe® (Illustrator, Photoshop, InDesign, Acrobat...).
Якщо ви працюєте в CorelDRAW – будь ласка, збережіть макет в одному з вищенаведених форматів, відкрийте його у відповідній програмі пакету Adobe® і переконайтесь, що усе виглядає, як потрібно. Ми не приймаємо файли у форматі *.cdr.

Розміри макетів

Листова продукція

Для макетів виробів, які являють собою один листок (візитка, листівка, плакат, буклет тощо), і в дизайні яких присутні фонова заливка, фонове зображення або інші елементи, розташовані «навиліт», необхідно додатково передбачити припуски на порізку по 2 мм з кожного з чотирьох боків виробу. Наприклад, якщо розмір готової листівки має бути 210х100 мм, то розміри макету потрібно робити 214х104 мм.

При цьому усі важливі елементи дизайну (тексти, логотипи, зображення…), які не повинні бути відрізані, потрібно розташовувати не ближче 4 мм від країв готового виробу.

схема макету листівки

Буклети зі згинами

В макетах буклетів лінії бігування або фальцювання повнинні бути позначені спотовим кольором (spot color) з назвою «fold».
Наприклад, при макетуванні євробуклету з двома згинами «в намотку» слід дотримуватись нижченаведеної схеми:

схема макету буклету схема макету буклету

При фальцюванні буклета «гармошкою» ширина складових частин повинна бути однаковою, в випадку євробуклета (листок А4 з двома згинами) – 99 мм.

Багатосторінкова продукція

Для багатосторінкової продукції (брошури, журнали…) припуски на порізку становлять 3 мм з кожного краю, при цьому усі важливі елементи дизайну розташовувати на відстані не менше 7 мм від країв готового виробу.

Макет багатосторінкового виробу передається у одному багатосторінковому pdf-файлі. Порядок розташування сторінок у файлі повинен збігатись з порядком слідування сторінок в готовому виробі.

Не допускається надавати файли розворотами – приймаються тільки посторінкові.

Орієнтація і розмір сторінок у багатосторінковому файлі повинні бути однаковими для усіх сторінок.

Макети обкладинок брошур, які будуть зкріплені клейовим способом, надаються в вигляді розвороту з урахуванням товщини корінця. Товщина корінця розраховується на підставі щільності паперу та кількості аркушів – цю величину можна уточнити у нашого фахівця. Зворотній бік корінця обкладинки повинен бути білим для міцного з’єднання обкладинки з блоком брошури. Тексти і важливі елементи не повинні бути розташовані ближче 7 мм до внутрішнього краю сторінки з метою запобігання зникнення частини інформації під клеєм в області корінця.

При макетуванні брошури, яка буде зшиватись на пружину, необхідно мати на увазі відстань від краю аркуша до краю отворів під пружину, тому тексти і важливі елементи розміщувати на відстані не менше 15 мм від краю аркуша, вздовж якого знаходиться пружина.

Загальні вимоги

Не рекомендується використання ліній товщиною менше за 0,5 pt (0,17 мм). Мінімальна товщина лінії, яка може бути відтворена друком, становить 0,2 pt (0,07 мм) при стовідсотковій щільності кольорового растру. У випадку ігнорування цієї вимоги велика ймовірність втрати або нечіткого відтворення тонколінійних елементів.

Усі тексти повинні бути переведені у криві, або шрифти повинні бути вбудовані у pdf-файл.

Файл макету не повинен містити вбудованих ICC-профілів.

Кольори

Усі елементи макету повинні бути виконані у кольоровій моделі CMYK, профіль робочого середовища - ISOcoated_2v_eci.icc.

Чорно-білі зображення повинні бути у кольоровій моделі Grayscale.

Якщо продукція буде друкуватись офсетним способом і існує жорстка вимога дотримання корпоративних кольорів - допускається використання кольорів з палітри PANTONE®, але майте на увазі, що це збільшує вартість виробництва.

Якщо продукція буде відтворюватись цифровим або широкоформатним друком – корпоративні кольори в макеті повинні бути задані виключно в системі CMYK. Цифрові друкарські машини не використовують фарби PANTONE®! Для отримання CMYK-еквівалентів бажано користуватись стандартними бібліотеками кольорів PANTONE.

Тексти, лінії чорного кольору повинні бути виконані кольором Black100% (C0M0Y0K100). Якщо вони розташовуються на однорідному фоні – мати атрибут «overprint».

Чорні плашки – фонові заливки, які повинні мати глибокий чорний колір, потрібно задати кольором C60M50Y50K100. Якщо їх виконати кольором Black100% (C0M0Y0K100) – велика ймовірність отримати в готовому виробі темно-сірий колір.

З метою запобігання різнотону не рекомендується використання сірих елементів, виконаних композитним сірим кольором – з застосуванням трьох або чотирьох кольорів CMYK. Сірий колір бажано отримувати тільки з відтінків чорного кольору Black, насиченістю не більше 80%

5% - це мінімальний відтінок, який може бути відтворений друком, для кожної з чотирьох складових CMYK.

Сумарне фарбове покриття не повинно перевищувати 300%, інакше можливе відмарювання в процесі друку.

Растрові (піксельні) зображення

Роздільна здатність піксельних зображень повинна становити не менше 300 dpi. Якщо неякісним зображенням примусово призначити 300 dpi, вони не стануть від того більш якісними - краще замінити зображення якісним.

Роздільна здатність вище 400 dpi ніяк не покращує відтворення зображення друком, але значно збільшує об’єм файлу та сповільнює роботу з ним.

Усі шари в піксельних файлах необхідно злити в один в програмі Photoshop за допомогою команди Flatten Image.

Файл зображення не повинен містити зайві канали, якщо вони не потрібні.

Не допускається використання піксельного тексту кеглем менше 8 пунктів.

Усі піксельні зображення, використані в макеті, повинні бути вбудовані в файл публікації.

Шрифти

Мінімально допустимий розмір шрифта становить 7-8 pt для кольорових або 5-6 pt для монохромних текстових елементів. Недотримання цієї вимоги може призвести до нечитабельності або візуальним дефектам тексту в готовому виробі.

Усі тексти повинні бути переведені у криві, або шрифти повинні бути вбудовані у pdf-файл.

У випадку відсутності шрифта він автоматично замінюється на інший, що іноді важко відслідкувати, і може призвести до небажаного результату.

Чорний текст має бути виконаний кольором Black100% (C0M0Y0K100), якщо він розміщений на однорідному кольоровому тлі – мати атрибут «overprint».

Фігурні вироби

Макети плоских (наліпки, воблери, картки, …) і просторових (коробочки, папки, конверти оригінальних конструкцій, …) виробів виконуються у розгорнутому вигляді.

Лінії висікання, бігування, перфорації наносяться в векторному вигляді поверх зображення, що друкується, на окремому шарі. Контури висікання виконуються суцільною лінією, лінії бігування – пунктирною лінією, перфорації – штрих-пунктирною лінією, усі з атрибутом «overprint stroke». Кольори ліній повинні бути spot color, названі відповідно cut, fold, perfo.

Припуски на висічку повинні бути не менше 4 мм від краю ножа, тобто фон (якщо він не білий) повинен виходити на 4 мм по периметру назовні за контур ножа. Для плоттерної порізки наліпок ця величина становить 2 мм.

Важливі елементи дизайну (тексти, логотипи…) повинні знаходитись на відстані не менше 3 мм від контуру висікання всередину макета.

Якщо планується виробництво продукції з використанням нашого готового штампу – перед макетуванням виробу необхідно отримати від нас контур ножа в електронному вигляді і надалі використати його в процесі розробки макету без масштабування або будь-яких інших трансформацій.

Якщо замовник самостійно розробляє конструктив виробу і надає свій проект штампу – за складання і дієздатність готового виробу ми відповідальності не несемо.

Мінімальна відстань між ножами становить 3 мм

Приклад підготовки макету коробки:

Схема макету фігурного виробу